| TheSkyDubstep a întrebat:

Salut.
Am un fiat panda vechi, si cand am farurile aprinse, si vreau sa semnalizez spre dreapta imi face scurt.
Ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Semnalizatorul de pe volan este defect.Un contact slabit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel mai bun lucru ar fi sa mergi la un electrician auto.
Daca vrei sa o rezolvi tu, verifica firele si contactele la far si stop, nu uita de contactul de - care ar putea fi pe un surub ceva. Daca acolo totul e ok, inlocuieste releele si blocul de lumini. Dar daca aveai niste minime cunostinte de electricitate faceai deja asta, asa ca iti recomand sa nu te bagi, du-te la electrician.

| OldSoul a răspuns:

Te duci frumos intai la far, si verifici firele, fir cu fir, si uitate la cele care par degradate, papuci slabiti, roase, daca nu observi nimic in neregula du-te si in spate la stop.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ce siguranta se arde cand face scurt, pe lumini sau pe semnalizare?
Stanga functioneaza corect?
Fara faza scurta aprinsa semnalizarea dreapta functioneaza corect?
Dar avariile?

| Dia007 a răspuns:

Mergi la un service auto. Scurt circuit inseamna probleme ce nu vrei sa le ai in trafic.
Nu dureaza msi mult de 10 minute