| Georgian22 a întrebat:

Salut..Am un Peugeot Boxer 2.8 hdi(din 2008)..Am mers cu o zi in urma si a doua zi, seara am vrut sa plec cu ea ..cand dau la cheie, MOTORUL INVARTE DAR NU PORNESTE..Cand pun firul pe borna se aude foarte incet alrma.Normal trebuia sa se auda tare....In bord ACELE SE MISCA FOARTE REPEDE "TREMURAND"..NU cred ca e bateria slaba din moment ce INVARTE MOTORUL.CE E DE FACUT?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Posibil alternatorul nu iti mai incarca.

| blAster85 a răspuns:

Cel mai indicac ar fi a il testezi daca ai vreun program daca nu la un atelier bun, pentru ca masina e model nou si e plina de electronica, multime de senzori etc, daca o pui pe calculator iti spune exact ce are. daca nu incarca alternatorul iti indica in bord.