| liviu1234 a întrebat:

Am un piaggio si, si n l-am mai pornit de 1 an, acum 20 de minute am incercat sa-l pornesc ( i-am pus benzina cu ulei ) dar nu porneste, daca pedalez mult bujia se uda cu benzina.ce pot face sa-l pornesc?

2 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Carburatoru e de vina, plutitorul sta deschis, desfa carburatorul are doua suruburi in partea de jos si tragi de capacul de plastic si vezi sa nu fie blocat plutitorul

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Vezi poate ii inecata, desfa carburatorul si curata-l cu compresorul daca ai dar ai griji sa nu pierzi vreo piesa si sa le pui bine la loc dupa curata su bujia bine si incearca sa o pornesti.bafta