| Dooghy a întrebat:

Am un tico SX din 95 si acum 2 zile mi s-a ars siguranta de la stergatoare si la inerval de cateva minute si cea de la castofon+ stop frana. Am inlocuit sigurantele dar am observat ca atunci cand dadeam semnal dreapta se aprindea si lampa de mansalier. Am zis clar scurt pe undeva. Dar ieri situatia sa inrautatit grav. Semnalu nu mai merge deloc sigurantele se ard aproape toate in cateva secunde, indicatorul de benzina din bord imi sta mereu la F si farurile imi stateau aprinse chiar si daca am oprit masina si am scos siguranta de la ele din panoul de sigurante. Am mai intrebat si mi s-a spus ca e posibil un scurt in panoul de sigurante. Intrebarea mea e cum verific daca scurtul chiar e acolo si cum il remediez? Daca stie cineva dau funda!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

...si de asta exista electricieni auto, si sunt bine platiti.

| ValiR a răspuns:

Salut,
Eu spun sa mergi la un electrician...nu incerca pe cont propriu ca poate- i dai foc...
Bafta!

| Dooghy explică:

Tocmai, sunt bine platiti si nu prea as vrea sa ii platesc atat de bine pentru un tico laughing

| Dooghy explică:

Am rezolvat. Am gasit un manunchi de fire sub scaunul din dreapta. Am refacut legaturile si acum merge perfect. Multumesc!