| Mariusr11 a întrebat:

Am vrut sa fac un CD cu muzica pentru masina si l-am facut cu CDBurnerXP. Am tras melodiile, am facut cd-ul si m-am dus sa il ascult. L-am bagat in CD-Player si nu il citeste, imi da Eject. CD-Player-ul suporta MP3, deci nu cred ca de aici ar putea fi problema. Si acum cateva luni, am facut un alt CD si ala mi-a mers si inca merge, iar daca bag alte CD-uri, le citeste. Ma puteti ajuta intr-un fel?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cu ceea ce ai scris nu stiu exact ceea ce ai scris pe cd. ai gresit ceva probabil.
foloseste o versiune de nero pentru a face cd de muzica,

| Mariusr11 explică (pentru gelu1970):

Muzica, am vrut sa fac un cd cu muzica. La asta ma gandeam si eu, ca am gresit undeva, dar am precizat ca am mai facut unul, exact la fel ca cel de azi si merge perfect.

| gelu1970 a răspuns (pentru Mariusr11):

Piesele au acelasi format? ai folosit acelasi tip de cd? exista posibilitatea ca cd sa fie defect. mie mi s-a intamplat.

| costinel1991 a răspuns:

Incearca cu power iso. la viteza de 16x e imposibil sa nu mearga lucrul asta se mai intampla la skoda 2 scoate cd afara. dar cu power iso merge

| GGB22 a răspuns:

Incearca sa folosesti Ashampoo pentru scrierea CD, este f bun si simplu. Cauta si Cd-uri bune nu ieftine. Unele cd-player sunt mai pretentioase.

| Mariusr11 explică (pentru GGB22):

E un KD-G322, e pe un model de Opel Astra. Ma gandeam sa il schimb, sa iau ceva mai bun care sa nu imi mai faca fente de genu. Mersi oricum pentru raspuns, voi tine cont de el pe viitor.