| Sergiu1996 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu tot ce e normal sa cunoasca orice conducator auto despre masina sa, nu ma refer la terminologii exagerate, multumesc! E vorba despre constructia masinii, nu cum sa conduc!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauciucurile sa stii cand trebuie schimbate, uleiul la nivel cum sta si cand trebuie adaugat/schimbat, lichidul de frana completat la timp, antigelul sa fie la nivel. Lichid de parbriz ca ala de la robinet are calcar si infunzi gaurile care arunca solutie pe geam, sigurantele masinii cu ajutorul manualului de instructiuni sa le schimbi cand e nevoie daca se ard si filtrele de combustibil/ulei schimbate ocazional atat. Cu becurile e usor sa le schimbi cand vezi ca nu merg.

| Sergiu1996 explică (pentru mgtow):

Gasesc toate aceste chestii pe net?

| mgtow a răspuns (pentru Sergiu1996):

Le inveti pe parcurs nu e greu

| Sergiu1996 explică (pentru mgtow):

De la cine le invat, de la stele?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa stii mecanica de baza + intretinerea de baza, cum sa schimbi o roata, cum sa pui un lichid de racire, cum sa verific un ulei chestii de genul

| Sergiu1996 explică (pentru suntserios):

Gasesc pe net, asa o informatie?