| Assu53 a întrebat:

as dori si eu de la detinatori care ma puteti ajuta si pe mine cu cateva detalii, as dori sa cumpar un smart forfour passion 1.3 benzina 94 de cai parca din octombrie 2004. am mers cu masina trage foarte bine, nu bate nu troncane... puteti sa imi spuneti si mie daca acest tip de masina are probleme cu ceva, sau ce sa verific. Are cumva distributie pe lant? ce consum are in afara, in oras? este in trei pistoane nu? Ca si ultim pret ar fi 2900 euro. va multumesc. Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Salut,sa incepem cu consumul.7 litri urban si in jur de 5 extraurban, are distributie pe lant si este in 3 pistoane(la fel cum ai mentionat).o sa iti dau si cateva argumente PRO si CONTRA. avantajele sunt ca are volumul portbagajului reglabil(269-910),consum bun si acceleratie buna..astea ar fi avantajele..acum dezavantajele..comenzile pentru geamurile electrice sunt greu accesibile(sunt intre scaune)..in fine, asta ii deranjeaza pe unii, pe alti, nu..sistemul de franare pe spate:tambur..ar fi mers mai bine disc..este chinuitor de schimbat becurile din aruri. operatiunea se face prin aripa interioara..probleme ascunse nu prea are..succes!

| Assu53 explică:

Am mai citit undeva acelasi raspuns laughing mersii fain. Am cumparat deja masina, merfea prea bine ca sa o ratez. Si pe spate are tot frane pe disc, nu are pe tambur. Intr-adevar st enervante geamurile ca au butoabele langa frana de mana. Ce nu pot sa inteleg este de ce asta este 1.3 dar este in patru pistoane, pentru ca i.am dat jos capacul de la motor si are 4 galerii de evacuare. Am testat ieri la ea saraca pana m am convins ca nu trebuie sa o ratez. Cu 4 persoane in masina care in total cantarim 380 kg si zboara pe coasta in sus, trage de rupe. Din pacate nu pot sa gasesc mai multe detalii despre acest motor. Sti ceva? Ms