| Alyexxxx a întrebat:

Salut.
Cam cat costa un scuter nou pentru cei de 16 ani?
Dar unul la mana a 2a?
Cat costa scoala de soferi pentru a1 si cat tine?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Salut, un scuter de 49cmc, costa incepand de la 500euro, desigur un model chinezesc, care sunt cel mai intalnite modele "noi" in Romania, si tot odata foarte defectuoase, unul la mana a-2a poate sa fie si undeva la 500 de lei, dar sfatul meu e sa nu iei unul ieftin daca esti interesat undeva la 1500 de lei gasesti un model frumos si in stare buna si totusi de firma, aprilia/yamaha/piaggio, cu acte in regula si ce mai e.
Scoala de soferi costa undeva la 800 de lei, dureaza aproximativ 2 luni.

| azsxdcfvg a răspuns:

Scoala de soferi costa 500 lei si dureaza maxim 4 saptamani.
Si un suter nou costa in jur de 500 euro nou si vreo 250 euro la mana a 2a.