| TheLoveDoctorr a întrebat:

Salut colegii.Ce cauciucuri de iarna aveti si ati fost multumiti.Detin un BMW E60 si nu as vrea sa-i pun cauciucuri asa late deoarece fiind terenul de rulare mai mare are tendinte sa fuga.(Va rog sa lasati si dimensiunile dvs)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Irelevant ce dimensiuni au altii, tu pui ce e trecut in civ. Ca si marca eu am folosit Continental si Dunlop si nu am avut probleme

| OldSoul a răspuns:

Eu am 225/45/17 asta pe Passat, si nici nu pot pune mai mici, deci merg asa iarna, mare diferenta fata de cele mai inguste nu e, daca are de fugit, fuge oricum, plus ca exista si esp, si nu ar trebui sa ai probleme, dar mare importanta au si conditiile de trafic, de exemplu daca este polei pe acel segment de drum.