| Florinnel a întrebat:

Salut cum trebuie sa ma comport la examenul auto Menționez ca am probleme la plecarea din rampa si la viraje?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum trebuie sa te comporti? da ce din comportament isi da seama ca nu stii sa conduci? trebuie sa te concentrezi si sa facicat poti tu de bine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa conduci, nu sa te comporti, ca nu esti la bal.
Trebuie sa fii cat mai linistit, sa-ti concentrezi atentia in afara masinii.
Daca ai probleme la rampa si mai ales la viraje, obisnuieste-te cu ideea ca nu ai invatat inca sa conduci, si vei mai da odata.

| Alicezzz a răspuns:

Nu inteleg de ce ai aceste probleme si de ce nu ti le pui la punct cu instructorul? Mai bine mai faci un efort si iti mai iei 5 sau 10 ore in plus de condus stric pe treaba asta, decat sa mergi la examen si sa ai o mare dezamagire cand o sa il pici! Asta este parerea mea... Bafta!

| MozZatY a răspuns:

Salut, la plecarea in rampa mai inteleg, dar sa ai probleme la viraje...astea de regula se rezolva mai pe la inceput happy mai ai nevoie de ore, zic. Dar daca totusi te decizi sa dai examenul si iei proba teoretica, fii relaxat si concentrat. Si la inteput nu uita: SOC (scaun, oglinzi, centura). Bafta happy

| GGL a răspuns:

Incearca sa fi relaxat! Respecta legea si instructiunile examinatorului (fix in ordinea asta)