| Th3AbSinTh3 a întrebat:

daca o sa conduc fara semne distinctive masina unui prieten care a baut sau care nu are permisul la el voi primi amenda? stiu ca nu prea stau politistii la discutii, dar in anumite situatii ce pot face? ca doar nu o sa umblu cu semnele distinctive in buzunar

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu vei primi amenda daca nu esti oprit de politisti si nu vei fi oprit daca o sa circuli regulamentar. In caz contrar vei fi amendat si pe buna dreptate, legislatia trebuie respectata.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Ioandelasal):

Cum sa nu fiu oprit daca circul regulamentar? fac razii destul de des

| GGL a răspuns:

Teoretic o sa iei amenda. Practic depinde de politist.
Sfat: daca vrei sa nu iei amenda( pentru orice), condu in asa fel incat sa nu te opreasca politia(adica regulamentar). Foarte rar se apuca politistii sa opreasca la intamplare.