| ghostk1dd a întrebat:

Salut,de curand am luat categoriile c, ce si acum mi a zis instructorul ca aduce el un amic de la adr sau arr pentru atestat transport marfa.dar mie mi trebuie permisul sa conduc in strainatate,(Germania) fara a fi angajat in romania.am nevoie neaparat de atestat facut in Romania ca sa pot lucra pe tir in Germania cu angajator german sau nu? mersi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te angajezi in strainatate va trebui sa indeplinesti conditiile cerute de legislatia tarii respective, asa ca trebuie sa te interesezi la firma care te angajeaza.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Da ai nevoie de atestat altfel nu poti conduce nicaieri si nu te angajeaza nimeni. In toata UE se cere atestatele dar si in tarile adiacente