| mihai03081998 a întrebat:

Dupa ce iei traseul, permisul cand vine? Sau pana vine acesta pot cere dovada de condus?
Funda!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De obicei primesti permisul in cca 10 zile de la reusita la proba practica.
Daca n-ai rabdare pana atunci poti solicita o adeverinta, cu care poti conduce legal pe drumurile publice.

Bula
| Bula a răspuns:

Permisul vine daca ai luat examenele si s-a si facut permisul (fizic).
Dovada provizorie poti primi doar dupa ce ai deja permisul, si doar in cazuri speciale (deteriorare, pierdere, furt).

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Se da dovada si in acele zile pana vine permisul acasa