| Uniq a întrebat:

Fiindca vreau sa scap de politistii pandari, as vrea sa stiu ce îmi recomandati, o statie sau un detector. Sa fie si pentru oras și in afara. Multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Waze

| OldSoul a răspuns:

Detectoarele nu cred ca vor mai fi mult timp legale.
Eu spun ca o statie cb de calitate, cu o antena puternica si bine calibrata este perfecta pentru ceea ce ai tu nevoie.

| Decicumzici a răspuns:

Un detector zic eu. Numai sa il setezi corect la latimea de banda.

http://store.falcon.ro/cum-functioneaza-noile-radare.html

ALL X-band radar: 10.500-10.550 GHz
ALL K-band radar: 24.050-24.250 GHz
ALL MPH Ca-band radar: 33.700-33.900 GHz
ALL Stalker Ca-band radar: 34.600-34.800 GHz
ALL Kustom/Decatur Ca-band radar: 35.400-35.600 GHz

in Romania merg pe banda K.

| mihairad a răspuns:

Waze-ul este ok, atat timp cat si alte persoane folosesc waze, dar in partea de s-v a tarii nu se foloseste atat de des. Indicat ar fi sa mergi legal.