| RazvanAdrian06 a întrebat:

In masina mea muzica este "varza" si cum nu am numai doua difuzoare pe fata si nu am loc special de difuzoare in spate m-am gandit sa cumpar un amplificator auto si sa pun cele doua difuzoare de joase ce 25 cm pe care le am in placajul de la portbagaj.Pot scoate sunet de la difuzoare cu ajutorul amplificatorului sau numai bass? Daca pot scoate si sunet trebuie sa fie ceva diferit la amplificator? Multumesc

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Amplificatoarele lucreaza pe o plaja de frecvente mare, nu sunt doar pentru bass. Pentru bass se folosesc niste filtre.
Daca din player ai mufe RCA de semnal, iar difuzoarele nu sunt doar de joase, o sa se auda si ceva "voce".

| OmulSiXPacksSs a răspuns:

Normal doar bass, eu zic sa iti iei difuzoare si sa le pui pe fata daca ai unde

| RazvanAdrian06 explică (pentru OmulSiXPacksSs):

Pe fata le schimb dar sunt de 13 cm parca si tot nu poate sa aiba putere difuzoarele de asa marime