| anonim_4396 a întrebat:

Salut.La un passat, megan, bmw seria 1etc care nu au la telecomanda lama/cheia, ce faci cand moarte bateria? Teoretic telecomanda nu mai merge si nu poti deschide masina.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite aici

https://www.youtube.com/watch?v=OECOoNYZXmk

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista masina fara cheie

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

La passat b6 unde e cheia? La maner nu am vazut o iala pentru cheie

| TrăieşteClipa a răspuns:

Faci exact ce fac eu in fata blocului cand nu mai functioneaza tampenia aia de interfon.
Astepti sa o deschida cineva.
Se demonteaza scutul si se alimenteaza din exterior instalatia electrica a masinii asta in cazul in care nu exista la dispozitie cheie.
Este suficient sa dai un plus firului gros care vine la electromotor sau la alternator.
Masa sau minusul il dai unde vrei.

| suntserios a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Si ce treaba are electromotorul si alternatorul cu deschisul usilor?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru suntserios):

Ok.
Intelesesem cand moare bateria masinii.
Nu m-am gandit ca cineva poate intreba ce face cind se consuma bateria din telecomanda.

| anonim_4396 explică (pentru TrăieşteClipa):

De fapt ma refeream la bateria masinii.M-am gandit ca telecomanda nu functioneaza daca nu are masina baterie sa se descuie.Si nu stiam cum poti schimba bateria daca nu poti deschide capota, daca nu poti ajunge la maneta din masina.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci rost de o baterie 12v, doua fire, dai jos scutul de sub motor, legi firele unul la masa unul la + ori la electromotor ori la alternator si descui din telecomanda.

| Celcareajuta a răspuns:

Are iala la mâner da se deschide cu schepsis. Scoți cheia din telecomanda, o bagi pe dedesubt la mâner e o fanta si sare capacelu.

| Tinna666 a răspuns:

Pai se poate deschide si din cheie..nu doar din telecomanda...happy