| VasileBogdan a întrebat:

Locuiesc in Danemarca si as dori sa imi cumpar o masina din Germania. As dori sa stiu de ce taxe si cum se numesc ele in Germania am nevoie sa pot circula cu masina? De exemplu la noi ai nevoie de ITP si RCA ....Mersi

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E suficient cu tuv si asigurarea masinii, actele ca iti apartine

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita, mai pierzi bani cu taxele in Danemarca, masini de calitate egala cu cele germane gasesti la tine.

| VasileBogdan explică (pentru mgtow):

Mersi frumos pentru sfat dar nu era nevoie. In danemarca asigurarea anuala la o masina de genul audi a3 1999 costa cam 1000 de euro pe an in Germania este mult mai ieftina si plus de asta in danemarca ca sa detii o masina cu numar danez ai nevoie de niste acte m-am interesat am rude aici care au. Deci in afara de acel TUV mai este nevoie de altceva sa pot circula cu ea sau ma duc direct fac vanzare cumparare si pot circula?

| mgtow a răspuns (pentru VasileBogdan):

E suficient cu tuv si asigurarea masinii, actele ca iti apartine

| express11 a răspuns:

Trebuie sa ai tuv