| AnoAnoNimuSsS a întrebat:

Salut lume am o bicicleta DHS mai veche putin praf deoarece nu e o firma tocmai buna asa ca m-am gandit sa o demontez, smirgalesc si sa o si vopsesc dar inainte de asta nu pot sa scot butucul de la pedale imi puteti explica cum si cum as putea sa o smirgalesc toata asa cum trebuie cum sa o vopsesc etc. Daca voi ati face aceelasi lucru cu bicicleta voastra cum ati proceda, mentioonez ca trebuie curatat toti la ea pana si pinioanele si jantele

1 răspuns:
| GeorgeGM a răspuns:

Pai trebuie sa o smirgalesti bine sa nu uiti de diluan daca tot vr sa o vopsesti inainte de a o vopsi dao cu diluan pentru ca daca nu o sa ti se duca vopseaua noua. Cat despre butut nu stiu cum sa iti explic ar mergr o poza sau cv de la ea