| Cosm1nCR a întrebat:

Salut, merge pus un radiator de pe un opel disel pe un opel benzina adica are aceleasi iesiri si intrari la furtune/mufe etc?

1 răspuns:
| Solarius a răspuns:

Salut, presupun ca cu cateva improvizatii ingineresti o sa reusesti sa montezi si un altfel de radiator, dar nu va fi niciodata la fel de eficent ca cel original. Sfatul meu e sa il cumperi nou, radiatorul masinii. la un opelcu an pana in 2002-2003 un radiator nou costa undeva pe langa 200 lei. Deci nu vad dc ai chinuii masina cu un altfel de radiator. Eu dezmembrez opel tigra si foarte multi cumpara piese de tigra pentru vectra sau alt tip de masina si pe urma imi da cu firma in cap ca nu sunt bune piesele. raspunsul meu general e ca niciodata o piesa de alt tip de masina nu se potriveste 100%. nu se potrivesc ele piesele srl perfect dar de alt tip.