| CristiB93 a întrebat:

Mi a scazut nivelul de apa din vasul de expansiune sub nivelul minim imediat dupa ce l am umplut pana aproape de max si dupa cea. facut doar 10 km cu masina.Am ramas panicat nu stiu de ce sa intamplat asta.In ultima vreme tot mai des mi se golea vasul dar niciodata dupa doar cateva ore. Aveti idee despre ce e vorba, mao pot merge cu masina sau sa o duc direct la mecanic?

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Vezi sa nu ai radiatorul spart, sau vreun furtun. Daca era termostatul defect nu pierdeai chiar asa repede lichidul.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Poate aveai aer mai mult in instalatie cand ai completat ultima oara.
Oricum trebuie sa ajungi cu ea la mecanic.

| CristiB93 explică:

Pai si cum imi dau seama daca e radiatorul spart?

| google85 a răspuns:

99% radiatorul este spart/fisurat. am avut aceeasi problema. din pacate trebuie desfacut si apoi se va observa. unul nou ajunge cam la 350 RON in functie si de masina