| pantirasu a întrebat:

Salut, o sa trec direct la subiectlaughing nu imi merge nici un casetofon in masina. deci a mers dar cred ca sunt firele de la masina de vina,, am incercat si alt casetofon si nu merge... sa fie o problema de la baterie? firul de la curent?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu masina la un service auto, acolo au personal calificat electricieni auto, si i ti poate rezolva problema, nu te băga tu sa faci improvizatii ca e periculos, poti lua foc in trafic cu masina, daca se produce un scurt in timpul mersului. Succes. De unde esti?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica siguranta, masoara la mufe sa vezi ce tensiune ai...
Sau du-te la un electrician auto, daca esti praf.

| OldSoul a răspuns:

Ok, banuiesc ca nu te-ai gandit sa verifici siguranta...
Asadar, verifico si inlocuiesteo daca e arsa.