| anonim_4396 a întrebat:

Salut,pe 26 septembrie am avut examenul practic, am picat..nu am mai avut timp sa ma reprogramez,pentru ca a trebuit sa plec din tara, ar putea fratele meu sa mearga el la politie si sa ma reprogrameze in numele meu si eu sa vin doar sa dau examenul?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu poti, trebuie sa fii tu personal.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate sa mearga, legislatia rutiera nu are prevederi in acest sens, singura fiind ca scoala poate sa te programeze la primul examen teoretic.
In orice caz, daca nu te-ar putea programa fara un act din partea ta, poti sa-i dai o procura speciala fratelui, imputernicindu-l sa faca reprogramarea si cu procura este sigur ca te poate reprograma.
Daca este cazul procura o poti face la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din tara unde te afli si o trimiti prin posta sau curier rapid.