| Denis234567 a întrebat:

Salut, pentru permisul de conducere iti trebuie neaparat 8 clase?
eu stiam ca important trebuie sa stii sa citesti si să scrii, voi cum ziceti?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu se cere nici o dovada ca ai facut scoala, ca urmare nu ai nevoie de 8 clase, pentru a obtine permis de conducere.
Daca te descurci sa inveti legislatia, e clar ca stii ceva 'carte'.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala din Romania nu prevede un anumit nivel de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa este!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
http://politiarutiera.ro/....../index.php
Cu cat cunosti legislatia mai bine, cu atat mai mult esti in avantaj!
Mult succes!