| Alex9310 a întrebat:

Salut pentru toti! Daca se poate sa-mi dati niste sfaturi in legatura cu o masina cu numere de Italia! Pe scurt, masina nu este pe numele meu proprietarul este de acord sa-mi lase masina pe numele lui, (beneficiile cred ca ar fi ca platesc asigurarea mult mai ieftin, si pentru moment nu o sa platesc acel pasaj de schimbare proprietar) si as dori sa o aduc in tara pentru o perioada, ce ar trebui sa fac? Exista vreun contract de comodat cum exista la noi ca sa nu am probleme la vama? Daca nu exista un asemenea contract cu siguranta vor crede ca masina e furata cand ma voi intalni cu vama! Astept sfaturile si parerile voastre! Va multumesc, pentru ca de fiecare data ati fost de ajutor!

1 răspuns:
| Ardimax a răspuns:

Pai poate sa iti faca un act ca poti curcula cu easi nu o sa mai ai probleme la vama dar si asa daca nu o da proprietarul furata poti trece vama