| Cosminel1192 a întrebat:

Peste 2 zile dau traseul. Sunt nedumerit intr-o problema, cand va apropiati de un sens, o masina, cu cat m inainte incepeti sa franati incat sa nu intervina politistul? Stiu ca depinde de viteza pe care o ai, dar sa zicem ca circulam cu 40-50. Mersi frumos

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar crezi ca a stat cineva sa masoare distanta? poate unu pune frana de motor, poate unu franeaza cu 200m inainte, poate unu franeza violent cu 40m inainte

tu ce ai facut pana acum la orele de conducere? daca pana in momeentul asta nu iti dai seama cand si cum trebuie sa franezi inseamna ca nu e cazul sa te duci la examen.

| Cosminel1192 explică (pentru suntserios):

Eu pot frana si foarte brusc in 10 m. '' incepeti sa franati incat sa nu intervina politistul?'', asta ma intereseaza, vreau doar o simpla parere de la cineva care stie. Nu am postat aici sa fiu luat la rost, nu ai cu ce sa ma ajuti nu mai posta. Salut

| suntserios a răspuns (pentru Cosminel1192):

Repet, degeaba iti spun eu o distanta, nu o sa te ajute la absolut nimic. daca eu iti zic 100m si tu franezi un pic mai tare si se opreste masina la 50 m de intersectie ce faci? Sau daca eu iti zic sa franezi la 23m si tu apesi un pic mai incet frana si te duci ca Ghita in mijlocul intersectiei?

te intreb iar, tu ce ai facut pana acum la scoala de soferi? nu ai pus nicio frana in cele 30 ore de condus?