| Florin_Florin_1993 a întrebat:

Salut pot sa pornesc scuterul doar la pedala fara baterie sau redresor.E motot in 4 timpi
(id meu de messenger-florin_dinamovistu75)
FUNDAAAAAAAA

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Trebuie sa porneasca si fara baterie, nu lega redresorul pe baterie ca nu rezolvi nimic! Conntroleaza mai degraba carburatorul, daca este bine reglat, sa nu traga aer fals pe undeva, daca ai scanteie pe bujie si trebuie sa porneasca!

| Roland_Roli_1994 a răspuns (pentru Jicarean_Calin_1960):

Bună seara am o întrebare la voi am cumpărat recent un scuter mbk yamaha slider cu pedala defecta,am cumpărat pedala, semiluna, și rac, și nu vrea sa-mi pornească deloc, la automat numi pornește ca este ars elwctronotoru

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca este pe carburatie, il poti porni.