| lidiacengher a întrebat:

Salut,se poate repara pompa de injectie de pe opel zafira? sau trebuie schimbata?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce Zafira ai tu. Exista pe benzina, pe motorina, injectie clasica, injectie common-rail...
Cele pe motorina se pot repara, in special cele clasice, rotative. Doar capul hidraulic trebuie schimbat cu totul, daca e defect.
La cele common-rail, se pot face ceva reparatii, dar pompa de inalta presiune, din cate stiu, nu se poate repara.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Da se poate repara/reconditiona, exista ateliere care se ocupa fix cu asa ceva.