| anonim_4396 a întrebat:

Skoda Octavia 2, 1.9 tdi, 105 cp, vreo 60.000 km, an 2008 vs VW Golf 6 Break, 2.0 tdi, 140 cp, 105.000 km, an 2011. Skoda are 5 trepte,Golf-ul are 6, iar skoda are in plus proiectoare. Care ar fi mai buna și care valorează mai mult? Dar la viteză, care ar întrece?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intotdeauna apare un Ford sau Opel, care strica planurile astea.
Deci, nici una! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Skoda laughing)) Chiar ai vrut sa-ti cumperi un jaf?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și care dintre ele e „jaf"?

| Resurrection a răspuns:

Golful ar intrece la viteza clar. Iar ca pret tot el ar fi mai scump chiar daca are mai multi km, anul fabricatiei ii creste pretul.

| Celcareajuta a răspuns:

Clar Golf, dubios Skoda la 60.000 din 2008 (pana si eu am 80.000) si am menajat-o in draci.

| wizzkid a răspuns:

Golful break, e mai rapid, ca si consumabil e mai buna skoda, dar raport viteza + consum e mai bun golful, ca si confort e mai bun golful, ca si costuri de intretinere e mai buna skoda, deci, clar golful!