| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Ați auzit de Fuel Shark? E un dispozitiv care se conectează la bricheta mașinii și cică ar reduce consumul de combustibil. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca si magnetii pusi pe conducte...
Cand incepi sa crezi in astfel de idiotenii, inseamna ca ai prea mult timp liber!
Consumul de combustibil il poate reduce soferul, nu diferiti "savanti", care n-au nici o idee despre constructia automobilelor.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cica daca dai din nas ca Samantha la fiecare 100 km scade consumul de combustibil intre 5-7 %

| EneCristian a răspuns:

E doar o schema sa mai scoata ceva bani.

| paulpaul25 a răspuns:

Nici macar nu este nevoie sa fi mecanic sau electronist sau orice altceva ca sa-ti dai seama ca produsul este o inventie tampita menita sa profite de dorinta omului de rand de a mai trage 5 lei la pompa.

Nu are cum sa faca asta, nu are nicio influenta asupra performantei masinii sau a modului de exploatare, doar un consumator in plus pentru baterie.

| I0nuT55 a răspuns:

Daca ar fi sa o luam logic, ar fi cam imposibil sa-ti scada consulmul.
Si din ce am citi pe net, nu e deloc adevarat că scade consulmul.e o mare facatura...parerea mea happy

| octa2021 a răspuns:

Sunt mecanic si sincer sa-ti spun dispozitivul nu scade consumul.
Poate chiar sa til. mărească deorece este un consumator de curent si pune motorul la o sarcina suplimentara cam de 0.003% aproximativ.

| octa2021 a răspuns:

Sunt mecanic si sincer sa-ti spun dispozitivul nu scade consumul.
Poate chiar sa til. mărească deorece este un consumator de curent si pune motorul la o sarcina suplimentara cam de 0.003% aproximativ de combustibil.