| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si vreau sa mă fac pilot de curse, eu stiu doar sa conduc o masina normala iar singurele mele jocuri cu masini au fost nfs si srs, dar cred ca totul se învata, ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa cresti... sa iti iei permis, sa faci cursuri de pilotaj si sa ai multi multi multi bani sa poti participa la curse

| Jipa95 a răspuns:

Si eu la 13 ani visam sa devin pilot de avioane prietene.

| MariusF23 a răspuns:

Te apuci de karting, si de acolo avansezi la juniori

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MariusF23):

Exact.Sa participe la campionate de karting, si de acolo, la 18 ani are deja un palmares si intra mai usor la VTM-uri, cel mai practicat sport cu 4 roti in Romania, daca nu ma insel.Insa asta e modalitate de a cheltui multi bani, nu de a castiga, cum probabil viseaza el laughing

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Trebuie sa ai 15-16ani

| BL_Je_Suis_Andrei_1996 a răspuns:

Și eu am aceiași dorință dar na... până la 18 ani poți exersa pe o mașină a unei ruda