| Visrass a întrebat:

Am avut o tamponare foarte urata cu un vw Kafer an 1970, nu am fost eu de vina ci celalalt participant la trafic... mi-a dat asigurarea, asiguratorul a alocat banii service-ului si masina a stat 3 luni in service fara sa ii faca mare lucru si fara sa ii fii cumparat mai mult de o aripa. tata un om infocat de masina lui s-a dus la service si a luat-o de acolo ne reparata, fara aripa, ne vopsita... cum trebuie sa procedez sa fac rost de banii alocati de asigurator? Toti banii au ramas la service si tata a ramas cu paguba. va rog ajutati-ma sa ii fac o bucurie tatalui meu! dau funda!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da in judecata service-ul sau fa macar o plangere la OPC. Tatal tau a procedat gresit, trebuia sa lase masina acolo, si sa faca plangerea. Acum poate iesi el rau, insa chiar si asa, se pot sesiza autoritatile.

| AnneNichol1 a răspuns:

Cumpara-i alta masina in rate