| M._Viorel_Lujeru_1995 a întrebat:

Am o Dacia 1310 si acum o saptamana am plecat cu ea la padure. Va da-ti seama, nebunie, demaraje, chestiii din astea si dintr-o data nu a mai mers, o bag in viteza si cand ridic ambreiajul incepe sa se auda un zgomot urat si nu pleaca de pe loc. Eu cred ca merge in gol (parerea mea)
Imi puteti zice si mie unde ar fi problema sau ce este de vina?

8 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Salut,

Trebuie verificat kit-ul ambreiaj. Poate fi discul, sau placa de presiune.
Te costa cam 250 lei tot chitul si cam 100 lei manpera.

| paulthegame a răspuns:

Discul de ambreiaj trebuie schimbat

| express11 a răspuns:

Discul de ambreiaj.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine te a pus sa te prostesti cu ea? acum schimba ambreiajul ca probabil l ai facut praf

| hp8510p a răspuns:

Ai dus tot ambreiajul... daca zici ca nu mai pleaca deloc

| M._Viorel_Lujeru_1995 explică (pentru hp8510p):

Cateodata pleac, doar cand vrea ea

| M._Viorel_Lujeru_1995 explică:

Si cam cat face un disc de ambreiaj?

| M._Viorel_Lujeru_1995 explică:

Dar daca este de la planetare?