| Suceava_Iepuri_Ug_1990 a întrebat:

am o intrebare daca cumpar o masina sh care este inscrisa pe Bulgaria pot circula cu ia prin Romania? Si daca se poate merge prin Romania cu nr de Bulgaria taxele le platesc in Romania nu? Si ce parere aveti despre masina alfa romeo gt? Inca un singur lucru cand cumpar masina daca fac la notar act vanzare cumparare pot sa o inscriu eu singur fara el pe Romania? Si cand o inscriu pe RO trebuie sa merg in Bulgaria? Stiu ca sunt cam multe intrebari dar sunt la inceput. Sper sa aveti raspuns pentru toate. MULTUMESC

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o cumperi inscris pe BG va trebui sa o inscrii pe Ro la un moment dat daca vrei sa fii in legalitate. Daca ai toate actele de la vanzator nu trebuie nici sa te duci in bg, nici nu ai nevoie de el sa o intscrii aici

| K0sti a răspuns:

Cu ia? Cine ce sa ia?

| Suceava_Iepuri_Ug_1990 explică:

Mai aștept răspunsuri la toate întrebările și dacă primesc abia atunci dau funda