| UnQ7 a întrebat:

Am o intrebare mai ridicola.Cum bag in marsarier la o masina cu motor pe benzina? Am incercat sa apas pe schimbator si nimic.Am un Opel Vectra 1.8 16v pe benzina in caz ca este necesar modelul.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La opel nu are un inel de care ridici cu doua degete si bagi in treapta intai?

| UnQ7 explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos, a mers!

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La opel schimbatorul are un inel, tragi de el inainte sa bagi in marsarier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur, bravo!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Te bucuri de pomana deoarece nu a mers in sensul indicat de tine ci exact in directia opusa rolling on the floor. In caz de manevrare in marsarier nu se baga in treapta intai si culmea iti mai si premiaza "capodopera". Raspuns si premiere de rasu plansu rolling on the floor :""La opel nu are un inel de care ridici cu doua degete si bagi in treapta intai?"" Chiar asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai conduc doar hidramata, n-am cum sa stiu cum e la opel.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai fata incurci notiunile, chiar ca esti de toata... Cuvantul marsarier provine din limba franceza si inseamna a merge spre inapoi, deci baiatul dorea sa afle despre mersul spre spate, de-a-ndaratelea iar tu ii spui sa bage in treapta intai procedeu care se foloseste pentru pornirea de pe loc insa spre inainte adica in sens invers celui dorit. Iti dai seama ce se intampla daca era pe malul garlei?rolling on the floor da sau ba?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dragul meu incapabil. Sunt masini precum bmw la care ca sa dai in spate, ca sa pricepi si matale, apesi pe maneta si bagi in viteza 1! La hyunday, tragi de inel si bagi in a6a. La renault, este pur si simplu viteza a 6a! Da, de dat in spate se vorbeste. Tu intelegi prost. Daca nu ai carnet, nu te baga. La opel se pare ca tragi de inel si bagi treapta intai si mergei cu spatele! Se pare ca tu nu stii sa citesti. Inseamna ca niciodata nu te-ai urcat la volanul unei masini si stii si tu asa ca daca bagi treapta 1 pleaca de pe loc. Vorbesti mult, prost si fara rost fara sa ai minimul de cunostinte. Imi pare chiar rau pentru tine

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteligento, conduc de inainte de a te naste tu. Baiatul intreaba de mersul INAPOI intelegi aceasta notiune MARSARIER inseamna pentru inteligenta ta A MERGE INSPRE SPATE Ai priceput? Iar tu desteapta ii spui BAGA IN TREAPTA INTAI adica PORNIREA DE PE LOC pentru a merge spre INAINTE. Ai inteles? Incerc sa te invat niste termeni TEHNICI daca intelegi ce inseamna asta. Esti de-a dreptul PENIBILA. Daca nu ai habar de termeni nu da lectii IDIOATE fiindca nu sunt toti retardati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

MAI OMULE! NU INTELEGI CA LA UNELE MASINI MERSUL ALA CU SPATELE SE FACE PRINTR-UN TRAS DE INEL SI BAGAT IN TREAPTA 1?! NU E TOT UNA CU SIMPLA TREAPTA 1! NU VEZI CA DEJA ESTI ABERANT?! nu pricepi niste notiuni elementare. ca conduci inainte de a ma naste eu? putin probabil, dar se pare ca conduci masina din familia Flinstone. imi pare chiar rau pentru tine!
ti se pare ca eu i-am zis sa mearga cu fata? sau nu pricepi ca datul pe spatele nu se face doar lasand masina la vale?
Ti-am explicat mai sus diferite modele de masini pe care eu personal le-am condus si au marsarielul diferit! la unele se baga in a 6a, la unele tragi de inel si bagi a1a sau apesi pe maneta si bagi 1-a.
Dar, prostul nu-i prost destul, pana nu e si fudul.winking
Iti cam dau clasa happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga mea "inteligenta personificata". "Citeste cu atentie: 2) Pentru MERS INAINTE se introduce schimbătorul în treapta 1. SUB NICI UN MOTIV nu vom folosi în momentul pornirii, ALTA TREAPTA de demultiplicare" Din aceasta cauza se numeste treapta de viteza de pornire. http://scoaladesoferi.eu/plecarea%20de%20pe%20loc.html.Ceea ce este si mai trist este faptul ca te dai "mare scula" chiar daca recunosti ca :
AndreeaLu a răspuns (pentru corbulalbrosu):
Pai conduc doar hidramata, n-am cum sa stiu cum e la opel. =))
Tu chiar nu-ti dai seama cat poti fi de ridicola? =))

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Recunosti ca :"Pai conduc doar hidramata, n-am cum sa stiu cum e la opel" insa te dai "desteapta" si in plus spui si o imbecilitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Da, la primul tau comentariu mi te-ai adresat la ce am spus eu, adica "ma bucur, bravo". reciteste converasatia. Tu ai spus ca n-am de ce sa ma bucur ca nu eu l-am ajutat cu raspunsul. Atunci m-am scuzat si am zis ca nu conduc un opel ca in exemplul lui. ci o masina hidramata. sincera sa fiu, am dat cu presupusul cum poate fi marsarielul lui. si uite ca i-am zis foarte bine! AVEAM DREPTATE.
La care vii tu, si de fapt atunci inteleg, ca esti gigi-contra si vrei sa ai dreptate in tot, ei bine nu ai.
Acum o tii prosteasca pentru ca vezi ca ai aberat ca prostul.
Dar tu sa imi spui ca habar n-am ce inseamna "marsarier" si ca ii explicam sa dea cu fata, tu te auzi?! adica cat de aberant poti fi?!
Imi spui ca ai niste ani, nu se vede, imi pare rau.
Nu se vede nici ca ai avea permis.
atata timp cat nu ai idee de diferite moduri de "a da cu spatele", imi pare rau, n-am cum sa te cred si trebuie sa te contrazic.
"Universul si prostia omeneasca sunt infinite. Si nu sunt sigur in legatura cu primul." - te caracterizeaza!
Succes!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nu se poate impaca cu ideea ca o fata/femeie a dat raspunsul corect laughing
Da-i pace!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Da... asa e laughing

| Fagaras_Robert_1974 a răspuns:

Trebuie sa tragi de schimbator inapoi
Nu bagi in viteza, il prinzi bine (cu putere) si in tragi inapoi adica spre bangheta din spate

| UnQ7 explică (pentru Fagaras_Robert_1974):

Am incercat cum ai zis si intra direct in a 4-a.Mersi de ajutor oricum happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Fagaras_Robert_1974):

Cineva a condus doar Dacie... laughing

| mariusdenver a răspuns:

In general ai cam 4 variante:apesi pe schimbator, tragi de inelul de sub mansa schimbatorului, iar la tine probabil ca are o clapeta micuta sub mansa; mai ramane varianta simpla in care nu trebuie decat sa cuplezi in pozitia corecta