| Gabriel_Matia's_1996 a întrebat:

am si eu o întrebare care imi da puțin cu virgula, am un BMW seria 3 adus din Germania acum 3 luni, am scos numere de țol si am venit cu el pe roti. Si cand am ajuns in țara am scos un rând de numere roși. Acum întrebarea e daca eu mai pot sa înmatriculeze înapoi in Germania aceasta mașina? Am tuv pana in 2018.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inmatricularea provizorie (numere rosii) este doar o inmatriculare temporara, pe durata a 30 de zile, asa ca, daca te reintorci cu masina in Germania in mod sigur o poti inmatricula acolo.

| Gabriel_Matia's_1996 explică:

Trebui sa merg si cu mașina, nu doar cu actele?