| MihaiConstantin998 a întrebat:

Am un ATV bashan 200-s7 si dintr-o data s-a inchis chilometrajul, deci nu mai arata nimic, e ca si cum nu asi avea contactul pus dar se parinde ledul alace cand pun avaria sau cand semnalizez sau cand aprind luminile, dar nu mai apare KM facuti, nu mai apar vitezele, nu mai arata cati km/h am, eu cred ca nu se mai alimenteaza, cate o data cand il accelaram tare se aprindea si apoi iar se stingea, cred ca nu face contact o mufa....ca ars nu este, daca era ars nu se aprindea ledul acela din el cand porneam luminile....imi puteti spune ce sa fac? Este nevoie sa-l duc la service? Daca da stiti un service prin judet Arges prin zona Campulung/Stalpeni/Mioveni/Pitesti? Multumesc!

1 răspuns:
| danielgrig a răspuns:

Uita-te la fiecare cablu de pe acolo si vezi sa nu fie rupt sau altceva. Poate o mufa nu face bine contact, uitete la ele bine si eventual poti sa dai cu spray de ala de contacte.Bafta!