| 2eu2 a întrebat:

Am un scuter Kymco movie xl de 125 cm3 si prinde maxim 90 km/h, pe bord are 140 km/h, are limitator sau ce naiba are, unde ar putea fi acesta. sau care este problema? straight face Demarajul este foarte bun, patineaza pe asfalt, prinde 90km/h in 7-8 secunde si nu mai urca deloc. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Nu are niciun limitator ti-o spun sigur, atata poate, nici Liberty-ul meu de 125cc, ultimul model nu se duce mai tare de 110, dar daca vrei inca 10-12 km/h in plus iti recomand un variator Malossi cu role de 10 grame. Daca mai vrei inca 2-3 km in plus mai monteaza-i si o toba Gianelli!

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Te-ai uitat pana unde ajunge cureaua pe variator?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Din aceasta vara aici in Italia si cilindratele de 125 cc au verde pe autostrada!