| Jason321 a întrebat:

am un scuter un piaggio si, micut, si nu stiu, il pot conduce de la 16 ani?,adica inscris pe oras, trebuie sa fac ceva cursuri sau? Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
| Just4Joker75 a răspuns:

Salut, si multi inainte, Introducerea mopedelor in categoria autovehiculelor care a intrat in viguare din data de 19.01. 2013. Daca iesi cu scuterul pe stada si te ia politia risti sa faci un dosar penal, iti trebuie obligatoriu permis!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti trebuie niciun curs ai nevoie de permis de conducere in toata regula, categoria AM obtinut dupa absolvirea unei scoli de soferi + examenele la politie