| Ruly a întrebat:

Are cineva idee de ce nu mi aprind noaptea becurile din bord de la avarii,dezaburire luneta, proiectoare la un cielo?
Am desfacut butoanele si am inlocuit beculetele dar degeaba.
Aveti idee de la ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Verifică toate sigurantele, ca posibil sa fie arse, vezi care sigurantă duce la becuri, schimbă le, daca tew pricepi, daca nu du o in service, o fac băietii ăia electricienii auto cu experientă, ce marca de masină ai?

| Ruly explică (pentru CristiDinBucuresti):

Un cielo 1.5

| Serban_Albu_1994 a răspuns (pentru Ruly):

Nu conteaza ce cielo e.Bordul e aceelasi la toate.Deci eu astazi am terminat de,, giugiulit" beculetele la cielo ul meu.Problema e simpla:acolo in zona volanului sunt nise suruburi(unul in fiecare parte)se desfac dupa care se da jos rama aceia neagra unde sunt butonasele, asta e pasul 1.Pasul 2 este sa scoti, pe rand, fiecare buton, schimbi beculetul, urmaresti unde duce cablul de la respectivul bec si il schimbi cu tot cu siguranta.La final montezi rama aceia la loc si gata.Eu am facut treaba asta in 2 zile la tara si am avut foarte mult de lucru deoarece nici la consola de bord nu mergeau si nici la butoanele de manevrare a geamurilor.De unde esti, ca poate, daca am timp, te pot ajuta.Te sfatuiesc sa nu te apuci singur daca crezi ca nu ai rabdare.Deci zi-mi de unde esti, ca sa vad ce pot face pentru tine.Pretul il vom stabili la final, dar sa stii ca mai mult de 100 lei nu iti iau.

| Serban_Albu_1994 a răspuns:

Salut! Si eu am aceeasi problema, tot la cielo.In urma verificarilor am descoperit ca sunt devina contactele. Vorbeste cu un electrician auto si vei rezolva problema.Te va costa undeva in jur de 100-200 lei.