| Wills a întrebat:

as avea si eu o problema, daca ma poate ajuta careva.
Tocmai ce am luat un scuter de la un baiat, merge totul bine dar dupa ceva timp face figuri motorul, din mers simt ca "moare motorul", cand opresc si il las merge normal, cand accelerez putin dupa simt ca se opreste.
Prima data cand l-am luat de la el avea alta benzina, acum i-am pus alt fel de benzina, a mers putin cu asta si dupa a inceput sa faca figuri, cred ca sa amestecat cu cea veche.
Nici nu prea are puterea asa mare acum, adica il simt ca vrea sa mearga mai tare dar nu ii da voie ceva.
Voi ce parere aveti, scuterul e bun dar acum nu stiu ce problema e asta. sau cred ca carburatorul e infundat sau ceva. modelul scuterului e Yamaha.

1 răspuns:
| Tediy_Tediy_1998 a răspuns:

Da jos carburatorul si curata-l. daca nu merge inseamna ca e ceva reglaj de la carburator deoarece cred ca inunda bujia