| IlieFloryn1992 a întrebat:

asi dori sa imi cupar acest scuter http://www.piaggio.ro/modele/nrg-power-dd/nrg-power-dd.h tml
dar am vazut ca la viteza scrie 45 Km/h (limitată) adica asta este viteza maxima?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Da este viteza limitata din fabrica asa precum prevede legea, dar dupa rodaj (trei plinuri de benzina sau 700 de km ) poti sa-i elimini limitatoarele montate din constructie, o saiba intre cele doua fulii de pe variator, un con din tabla la intrarea in toba de esapament, iar la carburator trebuie montat un alt jiglor principal de 80 si scuterul tau n-o sa-l mai recunosti.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Asta este viteza maxima.

| viotedy a răspuns:

Nu.Au scris asa cand era cu inmatriculatul la Politie-inainte de inregistrat-si cu permisul.Se scoate limitarea si merge cu 90-100.

| JomelaMaya a răspuns:

Da, asta e, scuterul arată bine, dar viteza e cam mică, cel putin tatăl meu detine unul care nu arata asa de bine dar viteza e de 90KM/h

| IlieFloryn1992 explică (pentru JomelaMaya):

Din cate am citit are un limitator de viteza si daca il dau joc prinde cu 10% mai putin decat viteza maxima aratata de ceasul de bord

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru IlieFloryn1992):

Cine ti-a spus asa ceva?

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Da,este viteza maxima cu, care poti circula cu el happy
Mai mult nu prinde, intelegi?laughing

Oricum arata bine happy
Bafta kiss