| blackspe3d a întrebat:

azi am observat ca dupa ce am mers cu masina deasupra borcanului cu lichid de frana era scurs ceva, am desfacut capacul si am vazut ca lichidul era ridicat, adica dadea pe afara. care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Pai probabil cine a umplut ultima data rezervorul nu a tinut cont de limita maxima. Goleste cu o seringa curata lichidul de frana sa fie chiar sub nivelul MAX. Nu ar trebui sa mai ai probleme.

| blackspe3d explică (pentru 13):

Pai am fost acum o luna si am schimbat lichidul si aia au umplut pana unde incepe filetul, dar acum vad ca a crescut pana a dat pe afara
o sa incerc sa golesc pana sub max

| 13 a răspuns (pentru blackspe3d):

Absolut. Goleste si nu ar trebui sa mai ai problema asta si eventual sa supraveghiezi urmatoarele cateva zile sa vezi cum stai cu nivelul. Ajuta daca pui lumina unei lanterne direct pe rezervor. Il luminezi tot si se vede mai bine unde e nivelul de la lichid.

| blackspe3d explică (pentru 13):

Am sa-l supraveghez,, ca de cand la schimbat m-am uitat la el si nu a facut probleme, azi a fost prima data, maine ma duc sa incerc varianta ta, mersi