| CostiS98 a întrebat:

Salut TPU
Cat m-ar costa să inscriu un ford focus de 1.4 benzina si anul de fabricatie 2005?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca trebuie sa platesti timbrul de mediu il poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF;
https://static.anaf.ro/......_2016.html
La acesta se mai adauga, dupa caz, ITP, RCA, numerele de inmatriculare si rovinieta.

| CostiS98 explică (pentru Ioandelasal):

Nu pot accesa link-ulcrying

| Ioandelasal a răspuns (pentru CostiS98):

Daca nu poti intra direct pe link (nu este cu albastru) atunci ai doua posibilitati:
-Selecteaza link-ul din raspunsul meu, da click dreapta si da Deschide linkul intr-o fila noua.
-Cauta cu Google, scrii la cautare calculator ANAF timbru de mediu 2016.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Https://static.anaf.ro/......_2016.html completeaza aici si vezi.