| JaguarSType a întrebat:

Ce modele de masini second hand as gasi la 10 000 E dar sa fie diesel?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti cam orice masina de la Dacie la MErcedes

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce clasa iti doresti.
Daca vrei ceva de talia unui Fiesta, cumperi multe modele de noi, in bugetul asta. Daca vrei sedan sau limuzina, cumperi ceva dragut in banii astia, dar sh.
Depinde doar ce iti doresti. Eu in banii astia, nu mi-as cumpara masina, mi se pare risipa.
Consider ca nici o masina "noua" nu e suficient de fiabila incat sa dau atatia bani pe ea, iar peste 5-6 ani sa fie ca un cazan pe care il vand bisnitarii cu 3000e, cu km dati inapoi.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

10.000 de euro sunt bani buni, gasesti orice masina de serie daca dispui de suma asta.

| AndyPeScurt a răspuns:

Multe modele.
De exemplu eu mi-am cumparat un scirocco din 2011 cu 14.000€.
Dar la 10.000 iti poti lua un audi a4 din 2009-2010
Un focus din 2011 2012.
Golf 5 sau golf 6.
Passat
Bmw
Mercedes.
Eu ti-as recomanda totusi un audi sau un bmw.

| AtomiculXXX a răspuns:

Muuuuulte... Depinde de ce cauti!

| clausweb a răspuns:

Ford Focus 2009-2011
Peugeot 307 2011-2012
Vw Passat 2008
Toyota Avensis
Audi a4, a3

Depinde ce vrei...brek...limuzina?
Sunt multe masini frumoase.