| IonutMadalin1 a întrebat:

Ce parrere aveti despre Ford Focus(mk1) 1.6 16v? se merita sa iau unul in 3000e neinmatriculat?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E mult 3000e, pentru asa ceva...
Un prieten a cumparat din targ, unul 1.8 TDCI, cu multe dotari, din 2002, cu 1800e. Acum, dupa ceva modificari, toate consumabilele la zi, linie audio, xenon si geamuri fumurii, cere 3400. Si asta e pret mare, a pus-o de proba, nu vrea sa scape de ea.
Deci, eu consider ca nu merita 3000e unul pe benzina.
In banii tai as cauta Focus 2, sau Astra H.

| IonutMadalin1 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da,dar cu taxa cum ramane? am auzit ca poate sa ajunga si la 1000e taxa...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru IonutMadalin1):

Prietenul meu a platit ~750e pe taxa la a lui. La unul mai vechi, cel mult din 2001, taxa e in jur de 500e.
La cele mai vechi de 14 ani, taxa e mai ieftina. Al lui e noiembrie 2002, sau asa ceva...

| IonutMadalin1 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Daca pentru un 1.8 2002 este 750e nu pot sa imi inchipui cat este pentru un 2006 1. 6tdcilaughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru IonutMadalin1):

Conteaza mult euro si emisiile, nu doar anul.
Cauta masinile pe www.mobile.ro, si in baza detaliilor de acolo, calculezi taxa aici https://static.anaf.ro/......_2014.html

8 răspunsuri:
| TelefonLg a răspuns:

An?

| TelefonLg a răspuns:

An? cauta si tu pe auto vit

| IonutMadalin1 explică (pentru TelefonLg):

| TelefonLg a răspuns (pentru IonutMadalin1):

Eu mi-am luat un golf 4 an 2003 din Germania luat fara samsari si din astea 2500 de euro si am mai bagat 15 miliaone in el si km are undeva la 100 de mii