| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa dau de permis categoria A1 trebuie sa am neaparat si AM. Cineva mi-a spus ca nu trebuie, este adevarat?

3 răspunsuri:
| aaaaa_8179 a răspuns:

A1 se poate da de la 16 ani si nu trebuie o alta subcategorie pentru a da de a1. Nu iti trebuie AM pentru A1.

| Radu_Mertic_1998 a răspuns (pentru aaaaa_8179):

Adaug ca atunci cand dai de A1 iti da automat si AM.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Radu_Mertic_1998):

Nu este adevarat, pentru fiecare categorie trebuie sa faci scoala de conducere si sa sustii testele separat.
Adevarul este ca poti conduce un moped cu orice categorie, deci cu A1 poti conduce si pe cele de categoria AM.