| anonim_4396 a întrebat:

De curand mi-am luat un scuter. Cand ma duc la primarie sa-l inregistrez trebuie sa am permisul sau imi pot face permisul dupa ce il inregistrez?

FUNDA cel mai bun raspuns

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o legatura permisul de conducere cu inregistrarea, nu se cere la inregistrare, asa ca poti sa-l inregistrezi linistit, daca se incadreaza la moped (capacitate cilindrica de cel mult 50 cmc). Daca este mai mare trebuie inmatriculat la Serviciul de inmatriculari.

| angel74dm a răspuns:

Nu are nici o legătură permisul cu înmatricularea unei maşini... Poţi avea câte maşini şi motoare vrei înmatriculate pe tine, dacă ai şofer, nu este nici o problemă...

| Miree a răspuns:

Din câte ştiu eu, la unul din prietenii mei a mer să îl înregistreze fără să aibă permis!

| Nucu1234 a răspuns:

Du-te si ia permisul si apoi inregistrezal altfel nu poti! funda?

| anonim_4396 explică (pentru Nucu1234):

Si pentru alea care nu necesita permis?

| Nucu1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Na du-te inca odata si spune-i ca nai permis

| angel74dm a răspuns (pentru Nucu1234):

Nu mai daţi sfaturi tâmpite, dacă nu ştiţi ce vorbiţi! Cum dracu' nu poţi să-l înmatriculezi fără permis? Poţi avea 10 maşini înscrise pe tine şi să nu ai permis... Îţi iei şofer şi gata...