| MaxiEcho a întrebat:

Mi-am cumparat un Touran 1.9 Tdi 74 kw 2004 si am schimbat Turbosuflanta si uleiul in Decembrie 2013!
Nu am avut probleme cu ea dar am observat ca se aude un zgomot de la motor un fel de suierat asa cand sta la relanti ( 850 rpm ).
Oare de la ce?
Suna asa de rau!
Funda! si ii multumesc celiu care imi spune de unde provine si ce sa fac ca sa nu se mai auda!
Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil rola intinzatoare de la cureaua de transmisie.
Nu e scumpa, dar cauta una de calitate (nu lua de alea la 35 de lei), altfel ai sa le schimbi si de 2 ori pe an.