| gabitzbitz a întrebat:

Salut tpu.Pentru a conduce un SMART ai nevoie de scoala de soferi? Varsta legala pentru un astfel de vehicul este 16 ani? Am 15 ani si implinesc 16 in iarna din 2015. Daca as putea face scoala la 16, imi puteti trimite si un link de unde as putea achizitiona un astfel de vehicul? Si inca o intrebare, cat ar consuma un smart? Ma refer la consumul de carburant

Răspuns Câştigător
| flaviuroman a răspuns:

Imi pare rau dar iti trebuie permis de coducere! si varsta legala este minim 18 ani

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru orice vehicul cu motor ai nevoie de permis de conducere.

Smartul se incadreaza la categoria B ca orice alta masina, categorie care o poti obtine la 18 ani

| motorock a răspuns:

Daca pana si la moped iti trebuie carnet, evident ca si la Smart iti va trebui.

| Claudiu_Groza_1977 a răspuns:

Ai nevoie de permis si 18 ani