| Radu_8119 a întrebat:

Pentru a putea merge la proba teoretica pentru obtinerea permisului de conducere e nevoie de o programare sau la aceasta se poate merge oricand, fiind o decizie luata de cel ce doreste sa dea examenul? Mai bine spus, examenul depinde de ceva sau poti merge cand vrei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru proba teoretica nu este neaparat nevoie de programare, poti merge oricand, dar am vazut ca mai multe servicii de permise iau candidatii neprogramati numai daca acestia se prezinta inainte de ora 8, 00, asa ca ar fi bine sa faci programare.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput, trebuie sa ai dosarul complet si minimul de ore necesare parcurse, apoi pentru a te prezenta ai nevoie de o programare (cel putin asa e la mine in judet) daca ai programarea, mergi in ziua respectiva.

| j1NNNx a răspuns:

Te poti duce oricand dar trebuie sa faci 13 sedinte in 13 zile.

| XoMasquaradeXo a răspuns:

Te poti duce oricand singura cerinta este ca dosarul sa iti fie in regula si sa ai suficiente ore de pregatire teoretica in cadrul scolii de soferi.